Ja det er deilig at helgen snart over og at i morgen er det mandag og hverdag igjen, har skrevet ferdig den lille handlelisten til i morgen så da er det bare å gå i butikken tidlig i morgen. Liker best å handle så tidlig som mulig for da er det ikke så veldig mange og handler, da er det lettere og plukke med seg det man skal ha betale å gå er ikke kø i kassa og det er utrolig deilig.
Har vært på to turer i dag som ble like lang som den ene turen jeg pleier å ha ellers om dagen, sett mye nyheter og ikke minst håndball og fotball kamper. Så på Sola som har Camilla Herrem på laget og hun spilte hele kampen enda hun er under cellegift behandling for hun har brystkreft.
Hun er bare ett menneske og se opp til, hva faen er den dama laget av sier jeg bare.
Ja nå blir det en kort tur kroppen sier at den ikke orker noen lang tur, men det er jo ikke lengden på turen som har noe og si bare det at jeg beveger meg ut.
Ser ut til at det kan bli regn og det kjennes sånn ut på kroppen også, den er faktisk så kranglete at jeg brukte tre timer på å få på meg klærne i dag sånn er det bare.
Må komme meg hjem til 14.55 for da skal jeg se på håndball, sånn legger jeg opp dagene i helgene må få med meg sporten .
Han ene er i regjeringen nå han yngste er fra Kongsberg og sitter på stortinget dere ser vel hvem han andre er, hvis dere ikke ser hvem det er så er det Jens Stoltenberg.
Det var mye folk i byen når de viste at det kom så stort besøk til byen, det er ikke ofte det skjer under en valgkamp. Jeg håper så inderlig at det er den rød/grønne siden som vinner valget i år og at partiet rødt får mange stemmer og flere inn på tinget, det er min mening i denne saken.
Nå er jeg faktisk så trøtt at jeg ikke veit hvor jeg skal gjøre av meg, er bare det at det er altfor tidlig hvis jeg ikke vil stå opp klokken 3 i natt så må prøve å holde meg våken litt til. Har vært noen netter nå med dårlig og lite søvn, så derfor er jeg stup trøtt nå.
I morgen skal jeg ned til byen og bort til ap sin stand, her i Kongsberg får vi besøk av Jens Stoltenberg skal prøve å få en prat med ham og ta opp litt av det jeg har på hjerte til ham og det er ikke lite for å si det pent men jeg regner med at han ikke vil høre på hva vanlig folk har på hjerte. For det er jo ikke vanlig folks tur lenger eller det har det ikke vært til nå heller, ja han kommer til valgkamp standen til ap i morgen.
Lag dere en kjempefin kveld og en riktig god natt folkens.
Det er fredag og snart helg, og den skal brukes mye ute på tur og gjøre som jeg pleier på mine turer.
Første turen i dag ble en fuktig affære for å si det pent, det regnet med ulike styrker hele tiden styrt regn og lett regn og litt midt i mellom. Men det å være ute er godt uansett bare det å være i bevegelse, og mye annet ja jeg må jo gjøre det jeg pleier som jeg ikke kan skrive om lenger for da setter noen kaffen i halsen og det vil jeg ikke ha på meg.
Huff nå er det snart helg, blir jo mye sport på tv og i morgen er det nok valgkamp og stander nede i byen fra de forskjellige partiene. Det påvirker ikke meg for jeg har alt stemt på det partiet som har det jeg lette etter og det er partiet rødt så jeg stemte på dem, jeg stemte den 11 august som var første dag av forhåndsstemming så var jeg ferdig med det og jeg driter i hva folk mener om mitt valg det er jeg som bestemmer hvem jeg skal stemme på ja jeg kan tenke og avgjøre det selv.
Nå skal jeg holde meg inne resten av dagen, mye og se på tv.
Ja her regner det store dråper og både rett ned og sidelengs men det driter jeg i for ut å gå skal jeg, fins ikke dårlig vær bare dårlige klær har jeg lært.
Lufta blir jo friskere etter en heftig regnskur, og bevegelse og frisk luft skader ingen er sunt å gå både for kropp og skjel sånn er det bare.
Kanskje jeg ser noen andre folk også hvis jeg har flaks, er ikke noe moro og sitte inne og ikke se ett menneske i dagevis det gidder jeg ikke.
Lag dere en fin fin dag folkens.
Takk for at dere stakk innom og velkommen tilbake.
I går så var jeg på kafe og koste meg med en kopp kaffe og så litt på folk som kom og gikk i regnværet, var også selv på tur i regnværet var bare pokker at jeg hadde glemt såpe og håndkle for å spare på vannet og strømmen for da hadde jeg sluppet og dusje hjemme haha.
Har i dag også vært mye ute i finværet, deilig med fine høstdager som blir godt nytta ute for da kan man titte etter fine høstfarger i naturen. Nå sitter jeg og venter på noe nytt som kommer på tv2 klokke 21.45 som heter skolebytte, det handler om en halv klasse fra vestkanten i Oslo og andre halvparten er fra østkanten og den skal handle om forskjellene mellom øst og vest av Oslo.
Ellers så ønsker jeg og få sove noen timer i natt, har vært dårlig med søvn de siste dagene.
I dag har jeg vært mye ute på tur det er så deilig når det er finvær, fisket har jeg også gjort i dag ta det helt med ro jeg har fiskekort fikk to passe store og fine ørret ca 600 gram begge to og da har jeg fire middager bare der.
Har en sak på timeplanen i morgen kunne vært to, blir en tur på kafe i morgen blir ikke store utskeielsen tar en kopp kaffe. Har lyst å ta en kino og se ingen kommentar om Erna og Sindre og hans aksjer spekulasjon når kona var statsminister sist, men det blir med den drømmen.
Ja nå blir det tidligere og tidligere mørkt om kvelden og da er det smart å være synlig for bilistene, det er ikke farlig å ta på seg en refleks eller to det er farlig å gå uten. Dere som går uten dere har ikke en gloria rundt hodet som Jesus hadde, jeg var så heldig og fikk en slik fin reflekssele da jeg var på Kongsberg lekene den skal jeg bruke om kvelden fra nå av og dere som lurer på hva Kongsberg lekene er så er det ett idrettsstevne for dem med spesielle behov og jeg var der med min yngste.
Det er mange å se uten refleks og ikke lys på sykkelen sin, lys til sykkel må man jo kjøpe i tillegg til sykkelen refleks må også kjøpes men mange butikker har det liggende ved kassa som du kan ta med deg utover høsten kiwi har sine refleksbånd med reklame fra kiwi på men en refleks er en refleks. Bruk refleks så synes du for bilisten og du slipper å bli påkjørt og alvorlig skadet og det som verre er.
Jeg startet dagen som jeg pleier og det er å spise frokost, var selvfølgelig i dusjen før frokosten. Frokosten besto av ett knekkebrød med ost på og kaffe til for å våkne, så bar det strake vegen ned på butikken for å handle inn litt mat til uka holdt meg godt innafor budsjettet har igjen litt på matbudsjettet så jeg kan handle inn litt på fredagen også.
Satte på en klesvask før jeg gikk i butikken og da jeg kom opp igjen så kunne jeg sette på tørke trommelen, så gikk jeg hjem til meg selv og pakket ut varene og satte dem i skap og kjøleskapet.
Så ble det å lese noen blogger og vente på at tørketrommelen skulle bli ferdig, og da var det bare og få dem hjem disse klærne brette det pent sammen og legge dem i skuffer og skap.
Så gikk jeg meg en lengre tur utenfor alferdsvei for ikke å møte så altfor mye folk, på denne turen langt opp i åsen på andre siden av byen. Og dere som har lest bloggen min en stund veit hva jeg pleier og gjøre på mine turer så gjør jeg det fortsatt selv om jeg ikke nevner det på bloggen lenger.
Nå skal jeg fortsett og se på fjellhytta på tv, ett koselig program, og de er på en vakker plass med en fin utsikt utover Mjøsa.