Dagen i dag startet med frokosten kjøleskapsgrøt og en varm kopp kaffe, så bar det ut på morgentur for å få kroppen i gang noe jeg bare må hver morgen. Jeg brukte morgenturen til å samle noen tomflasker det ble en bærepose full og det er flere enn jeg har funnet på lenge, og så satte jeg meg i parken og så på andungene og sine mødre på svømmetur det er ett av de fineste øyeblikkene å se på endene syntes jeg da.
Så gikk jeg hjem og satt opp ett budsjett på alt jeg kan bruke, jeg økte ingen poster men jeg satte det opp i ett system som er enkelt å følge. Mat er 300 i uka, kafe 100 i måneden og annet er 300 i uka, nå er det enkelt å følge blir det brukt mindre en uke så blir det som en reserve for dette tar jeg ut etter handel. Si jeg handler for 150 i mat og 150 på annet så er det 400 jeg tar ut i kontanter så legger jeg 100 i en konvolutt med påskrevet kafe1 måned og 150 i den det står mat på og 150 i den som det står annet på, da har jeg en enkel måte å holde budsjettet på for det skal ikke bruke en krone mer enn det.
Så skrev jeg en handleliste med priser på det jeg skal handle så er det enklere å holde seg innafor, og så er det bare å spise litt før jeg går i butikken i morgen tidlig så jeg ikke går sulten i butikken for da har det en tendens til å havne mer i handlekurven enn det som står på handlelappen og det skal ikke skje sånn er det bare.
Så nå er det bare å komme seg i seng snart.
Lag dere en fin kveld og en riktig god natt når den tiden kommer.
Takk for at du stakk innom og velkommen tilbake.
Aud-Marit.